Durable Waist Apron with Multi Pockets & Adjustable Ties
$6.65
PVDA129
A durable waist apron with multiple pockets and adjustable ties, designed for efficiency and organization.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $6.65 | R |
| 300 - 499 | $5.90 | R |
| 500 - 999 | $5.65 | R |
| 1,000 - 1,999 | $5.31 | R |
| 2,000 - 4,999 | $3.84 | R |
| 5,000+ | $3.79 | R |
This waist apron is designed for efficiency and organization, featuring multiple pockets for tools and essentials. The durable fabric resists stains and spills, while long adjustable ties ensure a secure and comfortable fit for all-day wear.
| Color | Black, Red, Orange, Green, Brown, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 22.8346456" x 11.8110236" |
| Imprint Size | 3.0" x 3.0" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Heat transfer |
| Production Time | 8-10 days |
| Shipping Weight | 41.8 lbs |
| Product Number | PVDA129 |
| Theme | Camping, Cooking, Kitchen, Patio, Restaurant |













