Dual Brush Marker Pens 12 Colors Set
$7.12
PLA193
A set of 12 dual-tip markers with fine and brush tips, ideal for various art projects and creative activities.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $7.12 | R |
| 100 - 249 | $6.62 | R |
| 250 - 499 | $6.28 | R |
| 500 - 999 | $6.05 | R |
| 1,000 - 2,999 | $4.18 | R |
| 3,000+ | $3.90 | R |
DUAL BRUSH COLORING MARKERS. Dual tip markers feature both a fine tip and flexible brush tip which will bring much more fun to your art projects.You can create ultra fine line by 0.4mm hard tip,and fine ,medium or bold strokes by a change in brush pressure.12 classic and vivid colors that perfect meet all you need for adult coloring books,scrapbooks,planner,manga,calligraphy,coloring,writing,note-taking,sketching,drawing,etc. Every pen will give you a smooth writing experience with no smear.Water-based ink,easy to flow,odorless,acid-free,non-toxic,dry fast.It’s safe for kids. These dual tip markers are the perfect festival gifts that suitable for adults, kids, teachers, students,or artists.It’s quipped with a transparent case for ease in carrying and storing.
| Color | Green, Blue, Red, Black, Purple, Gray, Yellow, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6.4" x 6.9" x 0.6" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 50 lbs |
| Product Number | PLA193 |
| Theme | Banking, College, Office, Trade Show, Writing |















