Perfect for Wedding, Party, Decoration, Storage,Festivals, Cocktail Party, Travel,Birthday, wine bag can also be used as gift pouches or candy bags. Drawstring Design: Drawstring design which makes the wine gift bag easy to close and open, convenient for storage wine bottle or other things. Wine Bag Size 13.77″ / 35 cm (length) x 5.9″ / 15 cm (width), fit most standard 750 ml / 25.3 oz single wine bottles and champagne bottles
| Color | Black, Blue, Green, Pink, Orange, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 5.9" x 5.9" x 13.7" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 43 lbs |
| Product Number | PLA209 |
| Theme | Basketball, College, Education, Hiking, Travel |













