Double Wall Coffee Cups with Bamboo Lid
$15.95
PLA756
Double-walled coffee cups with bamboo lids, featuring heat resistance and insulation for hot or cold drinks.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $15.95 | R |
| 100 - 249 | $14.37 | R |
| 250 - 499 | $12.98 | R |
| 500 - 999 | $11.10 | R |
| 1,000 - 2,999 | $6.18 | R |
| 3,000+ | $4.65 | R |
With double-layer cups and grip handle, you can hold glasses more easily, don’t worry about burns, an extra bamboo cover keeps hot drinks hot and cold drinks colder. Lead-free, non-toxic and tasteless double-walled tumblers made of heat and condensation resistant borosilicate, scratch-free, keeps your liquid hot for longer.
| Color | Clear |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.33" x 1.97" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 30 lbs |
| Product Number | PLA756 |
| Theme | Beverage, Environmental, Outdoors |













