This hammock is large double size measuring (Approx. 99 x 55 Inches) supporting up to 660 lbs. fits two adults and enjoy your relaxing time comfortably. Bright colors make it very nice-looking! Can be folded into the small attached sack, pack down to about 6.5 x 4.8″ a volleyball and weighs only about 1.3 lbs. fits into backpack so you can take them anywhere conveniently. Perfect for camping, hiking, backpacking, boat trips, road trips, traveling and even in your backyard.Add your own logo for the next coming event.300kgs over quoted with ocean shipping.
| Color | Pink, Green, Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 98.5" x 55.2" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 48 lbs |
| Product Number | PLA254 |
| Theme | Camping, Health, Hiking, Outdoors |













