ECO-FRIENDLY Bamboodlers are Disposable, Biodegradable, Compostable, and Renewable. All natural and does not contain any plastics or harmful chemicals. Shows everyone that being environmentally responsible can also be cool, classy and trendy. Simply throw them away after use and have the peace of mind you won’t have with plastic.
| Color | Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6.33" x 1.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA609 |
| Theme | Eating, Food, Household, Kitchen |











