If you think about it, there is no reason to keep using plastic disposable cutlery when there is far better and eco-friendly alternative. Our wooden compostable forks, knives and spoons are perfect for parties, birthdays, BBQs, picnics and so many more occasions and they will make the world a slightly healthier place to live!
| Color | Brown |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6.33" x 1.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA608 |
| Theme | Eating, Food, Household, Kitchen |











