The durable pizza cutter blade is made of sturdy stainless steel, rustproof and safe. The sharp circular blade can smooth cutting and sliding, ensure you to cut through thick or thin crust loaded with toppings and fillings quick and clean.Our pizza cutter wheel designed with an ABS plastic non-slip grip for comfortable and safe use, dull polished surface makes a nice touch feeling.
| Color | Yellow, Pink, Green, Orange |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.33" x 2.95" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA543 |
| Theme | Education, Household, Kitchen, Party, Patio |











