The LED tree lamp will bring elegant design and a dreamy glow into home. Handmade quality at affordable price, centerpieces for bar, table, dining, bedroom, office, bookshelf, children’s room, Easter tree, weddings, parties, special occasions and more, also as the ideal bedside lamp. Customized at any shape, this tree with light can Satisfy your personal DIY needs with flexible branches. Convenient installation and movement, definitely a perfect decoration both indoor and outdoor. Two power source options. Upgraded power supply with plug-in USB and batteries operated, Touch Sensitive Switch Design (USB charger and 3 AA Batteries are not included).
| Color | Yellow |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.72" x 17.7" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 55 lbs |
| Product Number | PLA200 |
| Theme | Camping, Gardening, Hiking, Outdoors, Picnic |

















