Breathable knitting has better absorption and comfort, light weight, wear resistance, sweat wicking, special technology for socks, non-slip, anti-dropping, non-stretching, non-deformation, gentle and skin-friendly, suitable for indoor and outdoor activities. Moderate thickness is not too thick or too thin.Our comfortable cotton custom printed socks will put a smile on the recipient face with your text printed on our socks ! A perfect gift for birthdays, weddings, celebrations and more!
| Color | Various |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 7.87" x 3.15" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 47 lbs |
| Product Number | PLA785 |
| Theme | Clothing, Footwear |











