Cowboy Hat Wide Brim Sun Cap
$11.92
PLA988
A wide-brimmed cowboy hat with adjustable chin strap, suitable for various outdoor activities and events.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $11.92 | R |
| 300 - 499 | $10.40 | R |
| 500 - 999 | $6.55 | R |
| 1,000 - 2,999 | $5.47 | R |
| 3,000 - 4,999 | $5.28 | R |
| 5,000+ | $5.03 | R |
Our hat is made by High-quality material, light weight and comfortable. With two eyelets on each side, good for breathability. This hat is made with an adjustable chin strap that allows a custom fit and provides extra protection from the sun, especially in windy days. Hats for Summer/ Spring/ Winter/ Autumn. Perfect for traveling, hiking, gardening, fishing and other outdoor activities. This cowboy hat is also very suitable as a decoration or gift for parties, masquerade, birthdays, Christmas, Halloween, etc.
| Color | White, Beige, Tan, Light Brown, Brown, Dark Brown, Navy Blue, Dark Blue, Pink, Maroon, Red, Gray, Light Gray, Orange, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 22.8" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA988 |
| Theme | Boating, Fishing, Gardening |













