This backpack made of thickened PVC material, which is very strong, colorless and odorless; It can guard your items well; Moreover, the backpack is waterproof and cold-resistant, which can effectively keep items dry and maintain flexibility in cold environments; And it is very easy to clean, just wipe it with a wet towel. Perfect for camping, hiking, travelling, sports, gym, and a holiday weekend bag. A great giveaway to promote your brand, your logo is welcomed!
| Color | Yellow, gray, Black, Red, Blue, Green, Purple |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 11.81" x 3.93" x 10.62" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 45 lbs |
| Product Number | PLA272 |
| Theme | Baseball, Beach, Concert, Convention, Football |













