Children Overall Kids Drawing Painting Smock
$7.25
PLA617
A reusable, polyester smock with long sleeves and a front pocket for kids to wear while painting or drawing.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $7.25 | R |
| 100 - 249 | $5.35 | R |
| 250 - 499 | $4.62 | R |
| 500 - 999 | $4.33 | R |
| 1,000 - 2,999 | $3.62 | R |
| 3,000+ | $3.10 | R |
Great for the kids who like to paint , It can protect them from staining clothes. Made of smooth polyester material , high quality , durable , Reusable and easy to clean. long section to the thigh with long sleeves for large range of protection. Front pocket helps children to hold pen , paint , snacks , paper towels or other items.
| Color | Black, Blue, Red, Gray, Yellow, Green, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 23.0" x 16.5" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA617 |
| Theme | Birthday, Christmas, Kitchen |











