Hollow hemispherical structure,hand held design,which can free your hands and fit perfectly on fingers, easy to hold and work with.Makeup brush cleaner, will help thoroughly clean through all the bristles and make cleaning your brushes. Made by environmentally friendly and healthy silicone material, no damage to brushes.Easy to carry,perfect for traveling. Suitable for various brushes cleaning. 3 Different raised area are suitable for all brushes of different sizes. It can more effectively remove cosmetic residues, grease and dirt on brushes, such as facial and eye brushes, etc.Take care of your tender skin. PERFECT GIFT.This makeup brush cleaning bowl it more durable, comfortable, easy to carry, and ideal for family use and travel! This is a great gift for anyone.
| Color | White, Green, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.75" x 2.55" x 1.97" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 48 lbs |
| Product Number | PLA250 |
| Theme | Cooking, Food, Household, Hygiene, Kitchen |













