Bluetooth Tracker
$4.67
PLA098
A Bluetooth tracker that attaches to belongings and uses an app to help you find them, even when out of Bluetooth range.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $4.67 | R |
| 300 - 499 | $4.17 | R |
| 500 - 999 | $3.83 | R |
| 1,000 - 2,999 | $3.67 | R |
| 3,000 - 4,999 | $3.17 | R |
| 5,000+ | $3.14 | R |
Directly attach the tracker to everyday things like keys, bags and other stuff you need to keep track of regularly and use our free app on iOS or Android to find them. Keep track of more for less or give them to your friends and family as a gift. Use the app to ring your Mate when it’s within 200′ or ask your Smart Home device to find it for you. It works with Amazon Alexa, Google Assistant, Xfinity, and Siri. When outside of Bluetooth range, use the app to view your Tile’s most recent location or enlist the secure and anonymous help of the to aid in your search.Use your tracker to find your phone, even when it’s on silent.
| Color | Blue, Pink, Purple, Black, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 0.75" x 2.24" x 0.39" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 45 lbs |
| Product Number | PLA098 |
| Theme | Automotive, Gift, Trade Show, Travel |











