Banana-Shaped Lint Remover for Cats – Dual-Sided Fabric Shaver & Hair Brush
$6.70
PVSO106
A dual-sided banana-shaped lint remover effectively shaves cat hair and debris from clothing and other fabrics.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $6.70 | R |
| 1,000 - 4,999 | $5.50 | R |
| 5,000 - 9,999 | $4.50 | R |
| 10,000+ | $4.20 | R |
This multi-functional banana lint roller features a adorable design combined with practical functionality. Equipped both with high-adhesive sheets and electrostatic adsorption brush, it powerfully and effectively removes cat hair, lint, and debris from clothing and other fabrics. The adhesive roll features an angled tear design for effortless refill replacement. Moreover, the adhesive is designed not to shed fibers or leave sticky residue, ensuring a thorough yet gentle clean on fabrics.
| Color | Yellow, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.36" x 6.7" x 2.76" |
| Imprint Size | 3.0" x 3.0" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Screen printed |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 55.0 lbs |
| Product Number | PVSO106 |
| Theme | Cleaning, Gift, Household, Hygiene |













