The awesome graphic reflects your personal style, and the solid construction keeps your purse off of questionable floors with flair. The printed graphic is encased in resin to give it a neat domed shape. Unlike those other purse hangers with all the little links which can easily break, our hook is made of a single piece of sturdy metal. It also includes a rubber base to keep the hanger safely in place.
| Color | Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 1.54" x 4.33" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 56 lbs |
| Product Number | PLA579 |
| Theme | Fashion, Household, Organization |











