Aromatherapy Wax Tablet with Dried Flowers
$6.72
PLA333
A luxury gift set of handcrafted aromatherapy wax tablets with dried flowers for home fragrance and decoration.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $6.72 | R |
| 100 - 249 | $6.03 | R |
| 250 - 499 | $5.57 | R |
| 500 - 999 | $5.15 | R |
| 1,000 - 2,999 | $3.58 | R |
| 3,000+ | $2.57 | R |
Our luxury and elegant gift set of wax circle tablet can be a perfect match to your home decoration, for living room, bedroom, bathroom, office or even just used as a stylish home sachet to your cupboard, closet. Handcrafted, our nature wax circle gift set are preciously handmade. Dried flowers are picked, selected, processed and styled by skilled craftsmen.Home Fragrance Potpourris. Long lasting and mild scents from the wax tablets without conflicts with the perfume you wear, but multi different fragrances and designs gives you more choices to choose. “
| Color | Various |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.95" x 2.95" x 0.39" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 47 lbs |
| Product Number | PLA333 |
| Theme | Decoration, Gift, Household |













