Adjustable Belt Waterproof Hip Bag
$13.52
PLA720
An adjustable, waterproof hip bag with a water bottle holder, ideal for running or other active pursuits.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $13.52 | R |
| 100 - 249 | $12.05 | R |
| 250 - 499 | $11.27 | R |
| 500 - 999 | $9.65 | R |
| 1,000 - 2,999 | $8.32 | R |
| 3,000+ | $7.50 | R |
The fanny pack has an adjustable nylon belt that allows you to adjust the length according to your waist or various situations. The waist bag is a moderate size, neither too small to be inconvenient to use, nor too large to be inconvenient to use. Simple and exquisite, fashionable atmosphere. This running bag comes with a unique water bottle holder, specially designed to replenish hydration in time when you exercise.
| Color | Pink, Blue, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 11.81" x 8.66" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 55 lbs |
| Product Number | PLA720 |
| Theme | Cycling, Outdoors, Sports |













