6 Assorted Colors Highlighters
$7.92
PLA945
A set of six assorted color highlighters that are quick-drying, smudge-proof, and perfect for highlighting notes, scriptures, or journals.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 300 - 499 | $7.92 | R |
| 500 - 999 | $6.47 | R |
| 1,000 - 2,999 | $6.47 | R |
| 3,000 - 4,999 | $5.75 | R |
| 5,000 - 9,999 | $5.13 | R |
| 10,000+ | $4.97 | R |
These highlighters come in 6 assorted colors that are soft, mild, and highly visible to ensure your work stands out. Each of their ink is quick-drying and smudge-proof, making them perfect for highlighting scriptures, notes, journals, or any books you need. Perfect for everyday use at school, college, office, or home, highlighters fit easily into handbags or pencil cases for convenience on the go! They make an ideal choice for note-taking and studying sessions as well as travel diaries or work schedules.Not only do they ensure a smooth writing experience with vibrant colors, but they’ll also look good while doing so! With their cute design and bright shades, these highlighters can be used to add extra vibrancy to any page you write on.
| Color | Assorted |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6.7" x 4.7" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 44 lbs |
| Product Number | PLA945 |
| Theme | Reading, Writing |













