Dishwasher, Microwave, Oven safe (up to 425 F) and more. Reusable products make it easy to dispose of single-use plastic and meet endless household needs.From bulk groceries to freezer storage to organizing pencils for kids, large standing bag is designed to meet all needs, stay closed and last long.
| Color | Green, White, Blue, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6.2" x 1.38" x 7.2" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 61 lbs |
| Product Number | PLA690 |
| Theme | Household, Kitchen, Picnic, Recycling, Travel |











