It’s great to cover food leftovers or food you take to the picnic, your office sandwich or to store bread. The beeswax wrap is a natural substitute for fresh film!The beeswax wraps for food are waterproof and breathable, you can use them in the refrigerator and use them to make your bread, sandwiches, snacks, vegetables and hard cheese fresher and longer.
| Color | Various |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 7.87" x 9.05" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA633 |
| Theme | Kitchen |











