With stainless steel vacuum construction and copper insulation, this powder-coated double-wall bottle keeps beverages hot for 12 hours or cold for 48 hours. The spill-resistant, screw-on lid helps to prevent messes while the durable hand loop makes it easy to take on the go.
| Color | Navy, Black, Army green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 10.5" x 2.83" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 55 lbs |
| Product Number | PLA133 |
| Theme | Beverage |













