1500ml Silicone Reusable Zip Lock Freezer Bag
$11.58
PLA691
Reusable silicone freezer bags offer a leak-proof, space-saving alternative to traditional ziplock bags.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $11.58 | R |
| 100 - 249 | $9.65 | R |
| 250 - 499 | $8.27 | R |
| 500 - 999 | $7.25 | R |
| 1,000 - 2,999 | $6.43 | R |
| 3,000+ | $5.90 | R |
No more leaving foods at hard to clean corners like other silicone bags on the market. The stand-up wide opening feature allows the moisture out and dry the bag quickly without any hassle. Great alternative to ziplock freezer bags!hese more than just Ziploc Bags are highly versatile reusable silicone food storage bags is travel/space friendly and great for daily usage with superior alternative to freezer bag! No more freezer burn foods or leaks from regular freezer bags.
| Color | Pink, Blue, Green, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 7.67" x 5.7" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 61 lbs |
| Product Number | PLA691 |
| Theme | Household, Kitchen, Picnic, Recycling, Travel |











