14oz Double Walled Stainless Steel Mug
$17.00
PLA910
A double-walled, vacuum-sealed stainless steel mug that maintains beverage temperature for hours.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $17.00 | R |
| 300 - 499 | $16.07 | R |
| 500 - 999 | $14.67 | R |
| 1,000 - 2,999 | $14.53 | R |
| 3,000 - 4,999 | $12.53 | R |
| 5,000+ | $11.05 | R |
14oz Insulated Coffee Mug is made of BPA free food Grade stainless steel. Comfortable handle design, easy grip, making it the great outdoor travel mug and the coffee cup in the office for everyday use as well. 14oz insulated Mug with lid is double walled and vacuum sealed.It keeps your favorite beverages hot for 4 hours and cold for 24 hours. The 14oz coffee mug is ideal for home use, outdoor activities,camping, travel or work.Carry this travel coffee mug with you wherever you go.
| Color | White, Blue, Pink, Red, Orange, Green, Yellow, Purple, Black, Gray, Sky Blue |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.45" x 3.45" x 4.4" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA910 |
| Theme | Food, Sports, Travel, Vacation |













