Get great tasting water without the waste, by switching tothis bottle, you can save money and replace 1,800 single-use plastic water bottles a year. Made from durable, double wall insulated stainless steel to keep water, cold. This sleek, leak proof design is cup holder friendly. Choose from these colors and add your school, sports team, organizational or company logo, emblem or message to customize.
| Color | Yellow, Gray, Blue, Pink, Black, Silver, Rose Gold |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 7.9" x 2.8" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 100 lbs |
| Product Number | PLA425 |
| Theme | Household, Office, Outdoors, Trade Show |













