12 oz Stainless Steel Wine Tumbler
$11.68
PLA417
A stainless steel wine tumbler with double-wall insulation and a copper lining, ideal for keeping drinks at the desired temperature.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $11.68 | R |
| 100 - 249 | $10.45 | R |
| 250 - 499 | $9.75 | R |
| 500 - 999 | $8.20 | R |
| 1,000 - 2,999 | $5.31 | R |
| 3,000+ | $4.54 | R |
These stemless wine cups are made of 304 stainless steel double-wall insulation and a copper lining to keep 12 oz of your favorite wine cold and delicious, keeping your drinks warm or cold for a longer time that’s perfect for indoor or outdoor use, so you can use it in any season. Exquisite gifts with beautiful color and delicate design, these wine tumblers look fantastic, wonderful gifts for friends, family members. Add your organizational or company logo, emblem or message to create an intoxicating promotion and a great way to showcase your brand.
| Color | White, Blue, Pink, Red, Orange, Green, Yellow, Purple, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.11" x 4.45" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 150 lbs |
| Product Number | PLA417 |
| Theme | Beverage, Drinking, Fundraising, Trade Show, Travel |













