12 oz Color Changing Stadium Cups
$2.22
PLA760
Reusable stadium cups made of durable plastic that feature a color-changing effect when filled with cold beverages.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 3,000 - 4,999 | $2.22 | R |
| 5,000 - 9,999 | $1.87 | R |
| 10,000 - 19,999 | $1.65 | R |
| 20,000 - 29,999 | $1.18 | R |
| 30,000 - 49,999 | $1.13 | R |
| 50,000+ | $0.75 | R |
Durable plastic cups are perfect for parties around the garden or pool. Fill the reusable cup with icy liquid and it changes from one bright color to another. Addressing Color Changes – Cold weather conditions can affect color changes. Please allow the product to come to room temperature for the most effective change.
| Color | White, Yellow, Orange, Red, Pink, Green, Blue, Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 16.0" x 16.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 30 lbs |
| Product Number | PLA760 |
| Theme | Barware, Beverage, Drinking, Fun, Party |











