10Oz Coffee Tumbler With Slide Clear Lid
$11.12
PLA367
A double-walled, vacuum insulated tumbler with a sliding lid, perfect for keeping drinks at the desired temperature.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $11.12 | R |
| 100 - 249 | $8.95 | R |
| 250 - 499 | $8.15 | R |
| 500 - 999 | $7.12 | R |
| 1,000 - 2,999 | $4.47 | R |
| 3,000+ | $2.56 | R |
Double-walled vacuum insulated. The sliding lid is convenient and safe to drink on top. BPA-free material of the lid is not harmful for health.which keeps your favorite beverage hot for 4 hours and cold for 12 hours. The Anti-Sweat design ensures the pleasant holding. Made from high-quality, food-grade 18/8 stainless steel which is unbreakable and durable. Electro polished inside doesn’t transfer flavor and rust-proof, which delivers an elegant look and gives you a clean and hygienic drinking experience. Each tumbler Pack in boxes. It is perfect for drinking tea and coffee at home or in the office. Ideal for maximum brand exposure, these practical travel tumblers are the perfect way to gain visibility at company picnics, marathons, football, baseball, trade shows, and more!
| Color | Black, Blue, White, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.14" x 3.14" x 5.31" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 80 lbs |
| Product Number | PLA367 |
| Theme | Beverage, Camping, Drinking, Party, Restaurant |













