10 Oz Stemless Champagne Flute
$11.13
PLA292
A 10 oz stainless steel champagne flute with double-wall insulation, perfect for keeping drinks cold and preventing condensation.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $11.13 | R |
| 100 - 249 | $10.58 | R |
| 250 - 499 | $9.75 | R |
| 500 - 999 | $9.37 | R |
| 1,000 - 2,999 | $6.03 | R |
| 3,000+ | $4.54 | R |
Tumbler cup is made of stainless steel that is BPA-, lead-, and phthalate-free to keep drinks safe from any harsh chemicals or tastes Champagne flute features a double wall stainless steel design that offers insulation and works to keep the cup from sweating. The clear plastic lid securely seals to the cup with a silicone rim so you stay mess-free as you travel 10 Ounce Capacity, Insulated tumbler holds 12 ounces and is suitable for cold beverages. The compact design makes this 10oz tumbler the perfect size for morning coffee or dinner cocktails Complete with non-toxic materials and stainless steel double wall insulation, this champagne glass is perfect for morning mimosas or toasting to outdoor dinner parties.
| Color | White, Black, Pink, Purple, Red, Blue, Yellow, Multicolor, Green, LightBlue, Gray, Orange |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 6" x 3.07" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA292 |
| Theme | Barware, Beverage, Resort, Restaurant, Tropical |













