These colorful markers feature a stable square base with four holes for easy attachment. Ideal for setting up drills on various surfaces including grass fields and indoor courts. Perfect for soccer weaving exercises, basketball boundary marking, and other sports activities. Bright colors ensure high visibility during use. Can be stored flat when not in use. Suitable for team events and individual training sessions.
| Color | Red, Orange, Yellow, Light Green, Green, Blue, Purple |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9 1/8" x 5 1/2" |
| Imprint Size | 1" x 1" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 8-10 days |
| Shipping Weight | 42 lbs |
| Product Number | PVDA182 |
| Theme | Basketball, Exercise, Fitness, Soccer, Sports |











