Enhance your car washing routine with our thick, polyamide fiber towel. Its exceptional water absorption abilities gently absorb water without damaging your car’s paint. A must-have for any car enthusiast!
| Color | Brown, Blue, Gray, Purple |
|---|---|
| Material | Nylon |
| Product Size | 63 " x 23.6 " |
| Imprint Size | 2 x 2 in |
| Imprint Location | Front or Suitable Workable Location |
| Imprint Method | Laser Engraved, Full Color, Unimprinted |
| Keywords | Poly Fiber Fabric, Washable Cloth, Detailing Accessory, Vehicle Maintenance, Auto Grooming |
| Production Time | 3-7 business days (Less than Q3) |
| Rush Time | 3 business days (Less than Q3) |
| Packaging | OPP |
| Package Size | 24 " x 14 " x 28 " |
| Shipping Weight | 126 lbs |
Related products

Outdoor 9-Strand Paracord
$21.88 - $27.50
Black Metal Wall-Mounted Flat Drill Bit Holder
$14.78 - $16.15
Luggage Wheel Guard Silicone Cover
$1.62 - $3.73
RED 14″ Hip Roof Style Portable Metal Toolbox W/Metal Latch Closure
$23.00 - $25.50











