Give your customers the perfect gift and boost your brand with this smart band. Featuring a 0.96 inch color TFT screen, this watch has a variety of functions including sports step calculation, calorie tracking, exercise distance measurement, and a pedometer. It also supports dynamic heart rate, blood pressure, and blood oxygen monitoring, along with call and message reminders and a remote camera function. Its water-resistant design allows you to wear it while washing your hands or in the rain. A thoughtful present for friends, family, significant others, and customers.
| Color | Red, Blue, Black, Purple, Green |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Product Size | 9.8 " x 0.7 " x 0.5 " |
| Imprint Size | 2"L x 1" W,as request |
| Imprint Location | As Request |
| Imprint Method | Silkscreen, Unimprinted |
| Keywords | Activity Bracelet, Heart Rate Sensor, Health Monitor, Fitness Wearable, Step Counter |
| Production Time | 7-12 business days |
| Rush Time | No Rush Service |
| Packaging | Box |
| Package Size | 100 per Carton |
| Shipping Weight | 9.26 lbs |
Related products

Metal Tie clip
$0.54 - $28.57
Multipurpose Cotton Square Scarves
$1.33 - $3.57
PeacefulEyes Blindfold
$0.55 - $1.25
First Aid CPR Mask
$0.95 - $1.17









