This wooden calendar is both safe and practical. It’s easy to rotate the blocks and months, and it never needs to be replaced. It looks great as a retro decorative piece with its perfect placement on a desk, workstation, kitchen counter top, or bookshelf.
| Color | Black, Green, Pink, White |
|---|---|
| Material | Wood |
| Product Size | 6.1 " x 3 " x 4 " |
| Imprint Size | 2" x 2" |
| Imprint Location | SIDE |
| Imprint Method | Pad Print, Unimprinted |
| Keywords | Timeless Home Decor, Classic Home Piece, Unique Gift Idea, Home Office Decor |
| Production Time | 11-13 business days (After approval of the artwork) |
| Rush Time | 7-9 business days (Maximum order of 50 pieces) |
| Packaging | Poly Bag, Case |
| Package Size | 40 per Carton |
| Shipping Weight | 48 lbs |
Related products

Spiral-Bound Reusable Journal
$8.97 - $15.63
Heat-Proof Document Holder Bag
$10.83 - $14.50
Desktop Moving Sand Art With Led Table Lamp
$19.30 - $50.12
Hourglass LED Night Lamp
$18.80 - $20.98











