Tactical Waist Pack With Water Bottle Holder
$16.92
PLA978
A versatile tactical waist pack with adjustable straps, multiple pockets, and a detachable water bottle holder, suitable for various outdoor activities.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $16.92 | R |
| 300 - 499 | $14.50 | R |
| 500 - 999 | $13.62 | R |
| 1,000 - 2,999 | $9.43 | R |
| 3,000 - 4,999 | $7.63 | R |
| 5,000+ | $7.25 | R |
Made from High strength abrasion nylon with Inner Material-Waterproof Silky Cotton. Metal+Lengthened Rope Pull Head.Lightweight, Durable Material with Adjustable, Detachable Strap. Simple but practical design of this item.One main compartment with a zipped pocket add two more external pockets and one detachable bottle holder (550ml),the diameter of the water cup is about 7cm, the belt can be adjusted according to the volume of the bottle. It’s flexible for you to adjust the waist straps to a appropriate length.With this You can use it as a waist pack/single shoulder bag/ belt bag(without bottle). It can be used as a waist bag / shoulder bag / belt bag . Great suitable for running, hiking, camping, hunting, fishing, cycling, mountaineering, shopping, traveling, climbing and so on.
| Color | Tan, Black, Camouflage, Woodland Camouflage, Digital Camouflage, Desert Camouflage, Olive Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 9.0" x 3.54" x 7.48" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA978 |
| Theme | Camping, Hiking, Hunting, Running, Travel |













