Creative Shape Highlighters Fluorescent Pen
$2.50
PLA973
Creative Shape Highlighters are vibrant, environmentally friendly pens with chisel tips for highlighting, underlining, and note-taking.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 300 - 499 | $2.50 | R |
| 500 - 999 | $2.20 | R |
| 1,000 - 2,999 | $2.00 | R |
| 3,000 - 4,999 | $1.50 | R |
| 5,000 - 9,999 | $1.37 | R |
| 10,000+ | $1.25 | R |
The mini highlighter is made of plastic material. And the colors are bright and soft enough that work nicely but no hurt to eyes. Good for using in school, or used in the office by adults. With versatile chisel tip, great for highlighting, underlining, writing notes, etc. And the vibrant shades make highlights easy to read. The ink is environmentally friendly, with smooth ink flow, beautiful color and no discoloration for long time. Notice: remember to cap the tips after use, so as to prevent it from longtime exposure to air, which will cause the ink evaporate and dry easily. Multiple shapes for you to choose from.
| Color | Various |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 4.1" x 3.6" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA973 |
| Theme | College, Education, Office, Reading, Writing |













