These Light Up Fedoras come in a variety of different colors! Choose whichever color best fits your need. These hats are the perfect addition to almost any party! Hat lining is cotton fabric, with 9 flashing LED lights on the crown. The hat adds a touch of class to your Mardi Gras costume, and the LED lights will make sure you stand out. These LED Fedoras are the perfect addition to almost any party or event! Available in several different colors to choose from, add an imprint of your company name or logo for maximum brand exposure!
| Color | Silver, Red, Pink, Black, Yellow, Teal, Green, Maroon, Dark Blue, Purple |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 22.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA972 |
| Theme | Education, Fundraising, Headwear |













