Stainless Steel Nylon Spaghetti Food Clip
$7.67
PLA963
Stainless steel and nylon spaghetti clips are strong, heat-resistant, and come in various sizes for convenient food handling.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $7.67 | R |
| 300 - 499 | $6.50 | R |
| 500 - 999 | $5.33 | R |
| 1,000 - 2,999 | $5.00 | R |
| 3,000 - 4,999 | $3.33 | R |
| 5,000+ | $2.50 | R |
These are made of stainless steel and nylon. Strong, heat-resistant, anti-rust, anti-corrosion, light weight and easy to use. Hang it up with a hanging ring after use, or lock it with a pull ring and put it in a drawer to save space. We welcome customized logos, please contact us. This is the price of the largest size, which is 14 inches. We also provide 12-inch and 9-inch food tongs. The price is different. Please contact us for an accurate quotation.
| Color | Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 14.0" x 2.4" x 1.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA963 |
| Theme | Cooking, Eating, Food, Kitchen, Restaurant |













