Building Block Stress Reliever
$3.50
PLA947
The Building Block Stress Reliever is a squeezable foam block that can be stacked like toys and personalized for promotional use.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 300 - 499 | $3.50 | R |
| 500 - 999 | $2.75 | R |
| 1,000 - 2,999 | $2.53 | R |
| 3,000 - 4,999 | $2.27 | R |
| 5,000 - 9,999 | $1.98 | R |
| 10,000+ | $1.58 | R |
The Building Block Stress Reliever is a polyurethane squeezable foam with slow reaction feature.The stress relievers can vary in color size texture and density. Great choice if you have multiple messages to promote. Popular for office or workplace team building too! Choose a variety of colors and put your logo on one side and a unique message on the other side. One more thing! These blocks are able to be stacked as real block toys, how amazing!
| Color | Red, Blue, Green, Yellow |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.1" x 1.1" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA947 |
| Theme | Fun, Games, Health, Medical |













