Electric Ear Washer
$41.02
PLA914
The Electric Ear Washer is a safe and effective tool for removing earwax with adjustable water pressure modes.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 100 - 299 | $41.02 | R |
| 300 - 499 | $39.62 | R |
| 500 - 999 | $38.42 | R |
| 1,000 - 2,999 | $37.87 | R |
| 3,000 - 4,999 | $37.03 | R |
| 5,000+ | $30.12 | R |
The electric ear irrigation flushing system is a safe and effective way to clean the ears. This electric ear wax removal tool uses water to gently flush earwax out of the ears. The bottle body of this ear wax cleaner is made of high-quality ABS material, which is anti-corrosion and heat-resistant. It also has a certain surface hardness and is not easy to break. A certain arc is made at the connection between the bottle body and the upper part, so that users can have a good grip. The electric ear wax removal tool is designed with multiple different water pressure modes, including soft mode, normal mode, and strong and weak alternating mode. The entire body is made of waterproof materials
| Color | Black |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 2.6" x 3.7" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA914 |
| Theme | Cleaning, Health, Household |











