Smooth Wooden Clothes Hangers With Loops
$16.33
PLA893
Smooth wooden clothes hangers with loops are ideal for organizing scarves, belts, jewelry, and other accessories in your closet.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 150 - 299 | $16.33 | R |
| 300 - 499 | $15.62 | R |
| 500 - 999 | $14.72 | R |
| 1,000 - 2,999 | $14.23 | R |
| 3,000 - 4,999 | $7.20 | R |
| 5,000+ | $6.50 | R |
The scarf organizer is made of long-lasting steel for years of quality use. Our scarf hanger features 5 snag-free, continuous loops. It can hang scarves, belts, jewelry, shawls, pashminas, ties, socks, delicates, outerwear, and more! Our hangers is soft to touch and anti-slip, prevent any scratch or sag on your clothes, without worrying about scarves accidental slipping off. Now you can organize your closet by storing all your scarves & accessories in one place with this scarf hanger.
| Color | Brown, Yellow |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 14.17" x 7.67" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 56 lbs |
| Product Number | PLA893 |
| Theme | Clothing, Trade Show |













