The shell of the cat’s claw sharpener is made of strong but light plastic,and the inner blade adopts metal, which can help you sharpen the pencil quickly without damaging it,saving time and effort.Compact and light,you can easily put it in your pocket or pencil case,use it anytime and anywhere.The cat’s claw sharpener is equipped with a container for collecting pencil shavings,which can not only protect your fingers,but also help you quickly clean up the debris,so that your workbench is still clean and tidy.Hand-held cat paw pencil sharpeners are beautiful and practical,which are essential stationery for school,office or home;They are also suitable gifts for students,children,artists,engineers to help them complete their homework happily.
| Color | Pink, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 1.97" x 0.98" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 48 lbs |
| Product Number | PLA883 |
| Theme | College, Education, Travel |











