Portable Foldable Dry Bag Backpack
$22.08
PLA869
A portable, foldable dry bag backpack with various sizes for water activities and outdoor adventures.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 150 - 299 | $22.08 | R |
| 300 - 499 | $20.55 | R |
| 500 - 999 | $19.72 | R |
| 1,000 - 2,999 | $18.10 | R |
| 3,000 - 4,999 | $15.93 | R |
| 5,000+ | $14.56 | R |
Made from ripstop tarpaulin with sturdy welded seam which is designed for years usage, tear, rip and puncture proof. Just put your gear in bag, grab top woven tape and roll down tightly 3 to 5 times and then plug buckle to complete seal, whole process is very quick. Dry sack is easy to wipe clean due to its smooth surface.5 Liter to 40 Liter to meet your demands on different occasions. 5L, 10L include one adjustable and removable shoulder strap for cross-body, 20L, 30L, 40L include two straps for backpack style carrying.Perfect for boating, kayaking, paddling, sailing, canoeing, surfing or having fun on the beach. A nice Holiday Gift for families and friends.Customized is available.
| Color | Black, Green, Orange, Red, Yellow, Blue, Gray, Pink |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 8.27" x 8.27" x 17.72" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA869 |
| Theme | Outdoors, Sports, Travel |













