Galaxy Lamp 16 Colors Kids Night Light
$35.64
PLA848
A rechargeable galaxy-themed lamp with color-changing LED lights, suitable for decoration and as a nightlight.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $35.64 | R |
| 100 - 249 | $33.21 | R |
| 250 - 499 | $26.17 | R |
| 500 - 999 | $23.85 | R |
| 1,000 - 2,999 | $18.69 | R |
| 3,000+ | $16.48 | R |
Making the 3D effect of the moon’s surface based on astronomical data by NASA satellite.Color drawing craft make the ball colorful and gorgeous.The hollow shell with built-in LED lights,When the light is turn on,it seems to be in the splendid galaxy.As the color and perspective change,it presents a magical and colorful color.Touch the metal ring to switch 7 color,remote control to switch 16 colors remote control dimming. And it also support one color or colorful automatic conversion.built-in USB rechargeable battery,it is easy to carry.This moon night light can use as decorative light,child lamp,night lights.Colorful color changes give children a feeling of novelty transformation,perfect as room decorative and special occasion.
| Color | Red, Orange, Purple, Green, Cyan, Red, Blue, Turquoise, Rust, Sky Blue, Nebula, Royal Blue, Magenta, Mint Green, Terracotta, Lavender |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 7.08" x 7.08" x 7.48" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 38 lbs |
| Product Number | PLA848 |
| Theme | Barware, Beach, Celebration, Decoration, Party |













