150ml Electric Mini Food Chopper
$16.33
PLA847
A compact, rechargeable electric food chopper with sharp blades for efficient chopping of various ingredients.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $16.33 | R |
| 100 - 249 | $15.67 | R |
| 250 - 499 | $14.13 | R |
| 500 - 999 | $13.32 | R |
| 1,000 - 2,999 | $12.71 | R |
| 3,000+ | $11.78 | R |
Unique Design Only need to press the button at the top to automatically stir, get rid of the trouble of hand-drawing. Features sharp stainless steel blades for fast and even chopping/mincing, comfort soft grip lid, anti-skid base, Make your kitchen time more efficient. Great Kitchen Helper Our electric food chopper is with 3 reinforced blade, it will not only help you chop garlic, ginger, peppers, vegetables, fruits, Saving time and effort. Powerful Function Powered by USB, rechargeable. Press the button on the top to automatically stir the food. The sharp blades of the garlic chopper are quick to chop garlic, seasoning, nuts, vegetables, meat, ice cubes, and more, perfect for small foods. You can use it for cooking, baby food supplements, smoothie drinks. Premium Material The stainles
| Color | Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.94" x 3.94" x 4.72" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 38 lbs |
| Product Number | PLA847 |
| Theme | Cooking, Food, Household, Kitchen, Restaurant |









