This large square ash tray use eco-friendly material silicone which is more healthy, easy to clean, bendable & soft. This silicone cigar ashtray is virtually unbreakable and perfect for use as an outdoor ashtray for patio. And no worrying about melting or burn marks either; it can withstand extreme temperatures up to 280F without leaving a mark.Silicone ashtray size: approx 10x10x3 cm or 3.94×3.94×1.18inch. Unique ash trays with novel design and solid colors. The soft and bendable ashtray set can even be used as an insulation pad. At the party, this cute ashtray will be the focus!
| Color | Red, Brown, Black, Blue, Yellow, Green |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 3.94" x 3.94" x 0.12" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA834 |
| Theme | Barware, Non-Smoking |









