Men’s Swim Trunks Quick Dry Beach Shorts
$10.35
PLA824
Quick-drying, stretchy swim trunks perfect for swimming, surfing, running, or lounging at the beach.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $10.35 | R |
| 100 - 249 | $9.67 | R |
| 250 - 499 | $9.33 | R |
| 500 - 999 | $9.10 | R |
| 1,000 - 2,999 | $8.72 | R |
| 3,000+ | $8.37 | R |
Quick dry stretch fabric, keep you dry and flexible workout, lightweight and efficient breathable. These swim trunks ensure snug fitting while helping improve mobility. Lining soft & comfortable. Drawstring can be used freely adjustable tightness according your waist. Suitable for any circumstance : swimming, beach surfing, running, ball sports, at home and etc.
| Color | Black, Gray, Blue, Red, White |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 18.0" x 26.0" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 51 lbs |
| Product Number | PLA824 |
| Theme | Beach, Sports, Summer, Travel, Vacation |













