Christmas Stockings Decorations
$9.17
PLA811
Soft, cable-knit Christmas stockings in festive colors, perfect for holding gifts and adding holiday cheer to your home.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $9.17 | R |
| 100 - 249 | $9.11 | R |
| 250 - 499 | $8.70 | R |
| 500 - 999 | $8.53 | R |
| 1,000 - 2,999 | $7.64 | R |
| 3,000+ | $6.25 | R |
The Christmas Stockings are made of high-quality soft acrylic fabric&classic knit pattern. The cable knit pattern make the stockings shaped beautifully, Burgundy & Ivory White are very popular color for Christmas. Double side cable knit, thick and soft, easy to display on 2 sides. Country farmhouse style patterns for home decor, personalized Christmas stockings set for family.18″ large size stockings can hold more candy ,chocolates for Xmas gifts. it is a best gift for your child,friends,family and colleagues.
| Color | Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 16.0" x 3.54" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 47 lbs |
| Product Number | PLA811 |
| Theme | Decoration, Holiday, Winter |













