Sports pinnies are made using polyester fabric in breathable mesh, which ensures enough ventilation to keep you cool and comfortable while running up and down, promoting better performance in the process. Dimensions: S Kids 22″ (L) x 16(W), M Youth: 24.4″ (L) x 21.6(W) , L Adult: 25.6″ (L) x 24.4(W)
| Color | White, Gray, Pink, Light Blue, Blue, Dark Blue, Yellow, Green, Orange, Brown, Dark Green, Red |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 21.65" x 59.59" |
| Imprint Size | 1.5" x 0.25" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 53 lbs |
| Product Number | PLA806 |
| Theme | Baseball, Basketball, Clothing, Sports, Trade Show |













