Garden Harvesting Apron
$31.40
PLA734
The “Pocket Apron” is a multi-purpose apron designed to store garden tools, harvest produce, and provide convenience during gardening tasks.
| Amount | Price | Price Code |
|---|---|---|
| 50 - 99 | $31.40 | R |
| 100 - 249 | $26.17 | R |
| 250 - 499 | $23.68 | R |
| 500 - 999 | $22.42 | R |
| 1,000 - 2,999 | $19.62 | R |
| 3,000+ | $14.80 | R |
Have you misplaced your garden tools or gloves while working in your garden? Or perhaps you can’t reach your harvest or garden basket while foraging for fruit, vegetables or flowers. Well now there is an easy solution – introducing ‘The Pocket Apron’. It can be used not only as a garden tool storage apron, fruit picking bag, garden repair bag, but also as a housekeeping apron for convenience of your life.
| Color | Red, Blue, Green, Gray |
|---|---|
| Material | See Description |
| Product Size | 20.7" x 23.4" |
| Imprint Size | 1.5" x 1.5" |
| Imprint Location | Front |
| Imprint Method | Silk Screen |
| Production Time | 15-20 days |
| Shipping Weight | 58 lbs |
| Product Number | PLA734 |
| Theme | Camping, Kitchen |











